Anatolia
http://anatolia.anatolianrock.com
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 
-ANATOLIA-
1996 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği öğrencileri İsmail Özmen(elektro,akustik,bas gitar ve vokal),T.Behiç Korkutan(bağlama,yan flüt ve vokal) ve Seçkin İnceli(akustik,elektro gitar ve vokal) tarafından kurulmuş olan grup halen İstanbul'da müzik çalışmalarını sürdürmektedir.
Gruba 1997 yılında Gühan Ilgazlı(davul) ve Sencer Özbay(bas gitar) katılmış ancak 2001 yılında Sencer Özbay İzmit'te üniversiteye başladığından ,Gühan Ilgazlı da yurtdışına yerleştiğinden ayrılmışlardır.Ancak grubun fahri üyesi olmaya devam etmektedirler!

Kadıköy Üç Renk Bar,Salacak Tratoria Cafe Bar,Taksim Hangi Bar grubun kış sezonlarında canlı performans sergilediği mekanlardan bazıları olup ,grup yaz sezonlarında da çeşitli yazlık mekanlarda sahne almaktadır.(Erdek A Bar,Saros Yayla Yakamoz vb.)

Anatolia ayrıca İstanbul,Bandırma,Erdek'de çeşitli festivallere katılarak konserler vermiş olup halen bu tarz çalışmalara devam etmektedir.
Anatolia demo çalışmalarını da sürdürmekte olup kendi bestelerini düzenlemektedir.

Grubun müzik anlayışında öne çıkan başlıca unsurlar vokal uyumu,bağlamanın ciddi anlamda yöresellikten çıkarak evrensel bir enstrumana dönüştürülmesi ve repertuarın hemen her kesime hitap edebilmesidir.
Grup üyeleri müziğin yanısıra İngilizce öğretmenliğini de sürdürmektedir